top of page

Fundacja MUNIANIA powstała w listopadzie 2017 r.

 

Zajmuje się działalnością na rzecz rozwoju i promocji kultury. Upowszechnia dostęp do edukacji w zakresie kultury i sztuki, w szczególności muzyki. Wspiera i niesie pomoc w rozwoju osobistym, intelektualnym, kulturalnym i zawodowym dzieci, młodzieży i osób dorosłych 

 

Fundacja Muniania specjalizuje się w edukacji muzycznej najmłodszych 

w ramach swojej działalności od 2014 roku prowadzi zajęcia umuzykalniające MUNIANIA (Muzyczna Niania) w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w Pałacu Szustra na warszawskim Mokotowie, a od tego roku także na warszawskim Żolioborzu, w Czytelni Pod Sowami. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 0-3, a prowadzone są według Teorii Uczenia się Muzyki Gordona, która uczy dzieci „myśleć“ muzycznie, ...

wrażliwość

koordynacja ruchowa

spostrze-gawczość

uwaga

poczucie rytmu

poczucie własnej wartości

emocjonalność

koncentracja

wyobraźnia

Poznajmy się
Magda.jpg

Założycielka fundacji

Instruktorka

Magdalena Kunce

Śpiewaczka operowa - solistka Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Teatru Muzycznego w Lublinie, a także magister psychologii i członek Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona. Laureatka VIII Concorso Internazionale di Canto Lirico, da Camera e Barocco Opera Rinata we Włoszech w 2009 roku, gdzie zdobyła III miejsce w kategorii Pieśni i Baroku oraz nagrodę specjalną dla Najlepszego Głosu Zagranicznego, a także znalazła się w gronie finalistów w kategorii Najlepszy Sopran Koloraturowy.

Specjalizuje się w edukacji muzycznej najmłodszych.

Od 2014 roku prowadzi zajęcia umuzykalniające MUNIANIA (Muzyczna Niania) w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w Pałacu Szustra na warszawskim Mokotowie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 0-3, a prowadzone są zgodnie z Teorią Uczenia się Muzyki Edwina Eliasa Gordona, która polega na rozwijaniu zdolności muzycznych i kształtowaniu języka muzycznego u dzieci, za pomocą śpiewu i ruchu. Nieodłącznym elementem edukacji maluchów są koncerty gordonowskie.

pani ASIA copy.jpg

Instruktorka

Ewa Wałecka

Z muzyką jest związana od dziecka lat. Ukończyła studia magisterskie na skrzypcach, na wydziale instrumentalno-pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego im F.Chopina. Członkini założycielka Stowarzyszenia Jeunesses Musicales Poland. Z teorią umuzykalniania E.E.Gordona spotkała się pierwszy raz 6 lat temu i od tamtej pory regularnie uczestniczy w koncertach dla najmłodszych, organizowanych przez Munianię oraz Polskie Towarzystwo Edwina E. Gordona. Po ukończeniu kursu nauczycielskiego dla osób kierujących edukacja muzyczną małego dziecka, rozpoczęła pracę z najmłodszymi. Uważa, że każdy człowiek od pierwszych dni życia jest wyjątkowy, ma swoje własne tempo rozwoju, oraz specyfikę. Uwielbia zajęcia z maluchami. Wierzy, że umuzykalnianie dzieci ma wpływ nie tylko na ich wrażliwość, harmonijny rozwój półkul mózgu, koordynację i świadomość ciała, ale oddziaływuje również na poza muzyczne obszary inteligencji dziecka. Na co dzień gra na skrzypcach, lirze korbowej i śpiewa białym głosem w zespole Kapela ze Wsi Warszawa, z którym od 10 lat podróżuje po całym świecie.

DSC_0519~2.jpg

Instruktorka

Pola Piestrzyńska

Gra na fortepianie od 4 roku życia, śpiewa (podobno) od urodzenia. Ukończyła wokalistykę jazzową naAkademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz logopedię na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Współpracuje z Munianią, od 3 lat zajmuje się umuzykalnianiem dzieci w wieku od 0 do 3 lat oraz nauką gry na pianinie dzieci od 4 roku życia - wszystko zgodnie z teorią uczenia się muzyki według E.E. Gordona. Gordonowskie założenia wykorzystuje także w pracy z osobami dorosłymi na warsztatach wokalnych oraz na zajęciach indywidualnych. Oprócz zajęć gordonowskich prowadzi własną działalność logopedyczną, specjalizuje sie w emisji i rehabilitacji głosu oraz problemach z zakresu logopedii artystycznej.

bottom of page